Uyanış Büyük Selçuklu Zübeyde Hatun Kim? Tarihte Var Mı?

Uyanış Büyük Selçuklu Zübeyde Hatun Kim? Tarihte Var Mı?

Uyanış Büyük Selçuklu tarihin gerçek yüzünü aydınlatmaya devam ediyor. Uyanış Büyük Selçuklu Zübeyde Hatun kim? Tarihte var mı?

Terken hatun kurduğu planların ayağını dolanması sonucunda baş hatunluktan alınır ve yerine kimin geleceği sorulduğunda Meşikşah şu cevabı verir: “Gölgesi öyle büyük biri gelecek ki o makamı layıkıyla dolduracak!” Beryaruk’un annesi ve Melikşah’ın ilk eşi Zübeyde Hatun Selçuklu Sarayına büyük bir gövde gösterisiyle dönüyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Zübeyde Hatun Kim? Tarihte Var Mı?

Terken Hatun’u baş hatunluktan aldığını bildiren Melikşah yerine Zübeyde Hatunu getirtmiştir. Dizinin başından itibaren hiç adı ve sözü geçmeyen Zübeyde Hatun gözü kara güçlü bir Selçuklu hatunu gibi görünüyor. Fakat dizinin ilerleyen bölümlerinden bu durum nasıl seyreder bilinmiyor. Uyanış Büyük Selçuklu Zübeyde Hatun kimdir? Tarihte var mı? Soruları da izleyenler tarafından araştırılıyor.

Uyanış Büyük Selçuklu yayınlanan 16. Bölüm fragmanında diziye fırtına gibi bir giriş yapan Zübeyde Hatun Melikşah’ın emri üzerine baş hatun olmak için gelmiştir. Yeni bölümüyle yine izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatacak dizinin bu hafta en çok merak edilen konusu Uyanış Zübeyde Hatun kimdir sorusu olacak. Zübeyde Hatun rolüne hayat veren efsane oyuncu Sezin Akbaşoğulları’dır.

Sezin Akbaşoğulları – Uyanış Zübeyde Hatun Kim?

1981 tarihinde dünyaya gelen Sezin Akbaşoğulları 39 yaşındadır. Oyunculuk yaşamına lise tiyatro ekibiyle oynadıkları Yine Başladılar Şarkılarına adlı oyunla adım atmıştır. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olduktan sonra oyunculuk kariyerinin çıkışını Beyaz Gelincik dizisiyle yaşamıştır. Sezin Akbaşoğulları’nın rol aldığı projeler;

Cesur ve Güzel, Racon: Ailem İçin, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku,Dün Bugün Yarın, Ah Neriman, Yabancı, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 3. Sezon, Sen De Gitme, Küstüm Çiçeği, One Missed Call, Kavşak, Kardelen, Ah Kalbim, O… Çocukları, Derdest, Sır Gibi, Küpeler, Eylül, Beyaz Gelincik, Gülizar, Bir Aşk Hikayesi,  Bizim Evin Halleri.

Uyanış Büyük Selçuklu, 2020 sezonunun en iddialı tarih dizilerinden biri olmayı başardı. Dizi yayınlandığı son bölümde 10,22 Reyting oranıyla Bütün rakiplerini açık ara bir farkla geride bıraktı. Savaş sahneleriyle izleyen herkesi kendine hayran bıraktı. Yabancı filmleri aratmayan Cenk sahneleri için günlerce çalışılıyor ve karşılığı da en iyi şekilde alınıyor. Son günlerin en çok konuşulan sahneleri Büyük Selçuklu’nun savaş sahneleri oldu.

 

<<Uyanış Büyük Selçuklu tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler