Yağmur Kıyamet Çiçeği Filmi Oyuncuları Kimdir,Konusu Nedir?

Yağmur Kıyamet Çiçeği Filmi Oyuncuları Kimdir,Konusu Nedir?

Yağmur Kıyamet Çiçeği filmi oyuncuları kimdir, konusu nedir, film kimin hayatını konu alıyor merak edilenler haberimizde.Filmin senaryosunu ve yönetmenliğini Onur Aydın’ın üstlendiği Kazım Koyuncu’ nun hayatını konu alan 2014 yapımı Türk dram filmidir.

Yağmur Kıyamet Çiçeği filmi konusu nedir?

Kazım yirmi yaşında üniversite öğrencisidir. Siyasi görüşleri nedeni ile gözaltına alınınca, üniversiteden uzaklaştırma cezası alır. Kendine yeni bir yol çizmeye karar verir. Kazım artık bundan sonra okulu bırakıp profesyonel olarak müzik yapmayı planlamaktadır. Ama bu planını ailesine yakınlarına anlatmak ve onları ikna etmek hiçte kolay olmayacaktır.

Filmde ülkemizde yakın zaman tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan Çernobil faciasından sonra eşini kanserden kaybeden Elena, oğlunun da eşiyle aynı hastalığa yakalandığını öğrenince çareyi tedavi için Türkiye’ye gelmekte bulur. Elena Trabzon’da tedavi süreciyle uğraşırken, bir gün  Trabzonspor’da oynama hayaliyle yanıp tutuşan futbolcu Şenol ile tanışır. Şenol sonuna düşünmeden  ilk görüşte kadına aşık olur…

Öte yandan 1995-1996 futbol liginde şampiyonluğa doğru giden Trabzonspor son, maçta şampiyonluğu kaybedince, amigo Ahmet’in de dünyası başına yıkılır… Bir diğer yanda ise sesi ve kişiliği ile milyonlarca insanın gönlünde taht kuran Kazım Koyuncu vardır. Bir Çernobil mağduru olarak kanserden yaşamını kaybeden Koyuncu yöre halkının sesi gibidir. 2014 yılı yapımı Kazım Koyuncu’nun hayatını konu alan film dram ağırlıklıdır. Filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

Filminin oyuncu kadrosunda: Engin Hepileri, Altan Erkekli, Devrim Saltoğlu, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Sait Genay, SettarTanrıöğen, Hüseyin Avni Danyal, Elena Viunova, Rıza Sönmez ve Serap Aksoy gibi isimler yer alıyor.

Hangi kanal: Show TV

Yayın Günü: 1 Aralık Salı

Yayın Saati: 23:15

İYİ SEYİRLER…

<<TVde Bugün yayınlanacak diğer filmleri öğrenmek için tıkla>>

Etiketler