Yavuz Dizisi Hafsa Sultan Kim? Gerçek Adı

Yavuz Dizisi Hafsa Sultan Kim? Gerçek Adı

Acun Ilıca’nın kurduğu dijital platform Exxen’in en merak edilen yapımlarından Yavuz dizisi Hafsa Sultan kim, gerçek adı merak edilenler haberimizde.

Exxen yeni projeleri bir bir açıklanıyor. Bunlardan en merak edileni Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatılacağı Yavuz dizisi araştırılıyor. 2506 Yapım ile İntermedya imzalı dizinin senaryosunu Koray Yeltekin ve Bilal Kalyoncu yazıyor. Yavuz dizisi yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu oturuyor. Hep Yek, Malazgirt 1071 ve Cin-si Bozuk filmlerinin de yapımcı, yönetmen ve senaristliğini yapan Kalyoncu şimdi de Yavuz dizisi için kolları sıvadı.Dizinin 3 sezon yayınlanması planlanıyor, ilk sezonda 9, ikinci sezonda 8 ve 3. sezonda da 7 bölüm olarak yayınlanacağı ifade ediliyor.

 

Yavuz Dizisi Hafsa Sultan Kim, Gerçek Adı

Yavuz dizisinde 9. Osmanlı Padişahı olan Yavuz Sultan Selim’in hayatı, dönemin siyasi olayları, saray hayatı ve savaşları anlatılacak. Yavuz Sultan Selim dönemi Osmanlı Devleti’nin en güçlü dönemlerinden biri. Bu dönemde pek çok savaşlar olmuş Osmanlı sınırları genişlemiştir. Dizi tarihi gerçekleri birebir mi anlatacak yoksa kurgu olup tarihten kopukluk mu olacak bunu zamanla göreceğiz.

Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatılacağı dizide Padişah Selim’i Cengiz Bozkurt canlandıracak. Osmanlı padişahları içerisinde karakter ve yönetim anlayışı olarak diğerlerinden ayrılan Yavuz Sultan Selim’i Cengiz Bozkurt nasıl canlandıracak merak ediliyor. Tarihi dizi ve sinema filmlerine aşina olan oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinde Turgut Alp karakteri ve Malazgirt 1071 filminde Alparslan karakterini oynamıştı. Dizideki diğer başrol Yavuz Sultan Selim’in eşi Hafsa Sultan rolünü canlandıracak olan Hazal Filiz Küçükköse’dir.

 

Hafsa Sultan – Hazal Filiz Küçükköse Kimdir?

Hazal Filiz Küçükköse, 9 Şubat 1988 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Yavuz dizisinde Yavuz Sultan Selim’in eşi Hafsa Sultan rolünü canlandıracak. Ankara Üniversitesi Kimya bölümü mezunudur. Güzel oyuncu üniversite yıllarında özel olarak oyunculuk dersleri almıştır. İlk oyunculuk deneyimi 2009 yılında Deniz Yıldızı dizisi ile olmuştur. Ardından Ustura Kemal, Beni Affet, Kara Sevda, Rüya, Mehmet Bir Cihan Fatihi gibi yapımlarında rol almıştır. Son olarak Zemheri dizisinde Berrak karakterini canlandırmıştır.

 

 

<<Yavuz dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler