Yavuz Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi İl İlçede

Yavuz Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi İl İlçede

Acun Ilıca’nın kurduğu dijital platform Exxen’in en merak edilen yapımlarından Yavuz dizisi nerede çekiliyor, hangi il ilçede, set adresi merak edilenler haberimizde.

Exxen yeni projeleri bir bir açıklanıyor. Bunlardan en merak edileni Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatılacağı Yavuz dizisi araştırılıyor. 2506 Yapım ile İntermedya imzalı dizinin senaryosunu Koray Yeltekin ve Bilal Kalyoncu yazıyor. Yavuz dizisi yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu oturuyor. Hep Yek, Malazgirt 1071 ve Cin-si Bozuk filmlerinin de yapımcı, yönetmen ve senaristliğini yapan Kalyoncu şimdi de Yavuz dizisi için kolları sıvadı.Dizinin 3 sezon yayınlanması planlanıyor, ilk sezonda 9, ikinci sezonda 8 ve 3. sezonda da 7 bölüm olarak yayınlanacağı ifade ediliyor.

Yavuz Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi İl İlçede

Yavuz dizisinde 9. Osmanlı Padişahı olan Yavuz Sultan Selim’in hayatı, dönemin siyasi olayları, saray hayatı ve savaşları anlatılacak. Yavuz Sultan Selim dönemi Osmanlı Devleti’nin en güçlü dönemlerinden biri. Bu dönemde pek çok savaşlar olmuş Osmanlı sınırları genişlemiştir. Dizi tarihi gerçekleri birebir mi anlatacak yoksa kurgu olup tarihten kopukluk mu olacak bunu zamanla göreceğiz.

Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatılacağı dizide Padişah Selim’i Cengiz Bozkurt canlandıracak. Osmanlı padişahları içerisinde karakter ve yönetim anlayışı olarak diğerlerinden ayrılan Yavuz Sultan Selim’i Cengiz Bozkurt nasıl canlandıracak merak ediliyor. Tarihi dizi ve sinema filmlerine aşina olan oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinde Turgut Alp karakteri ve Malazgirt 1071 filminde Alparslan karakterini oynamıştı. Dizideki diğer başrol Yavuz Sultan Selim’in eşi Hafsa Sultan rolünü canlandıracak olan Hazal Filiz Küçükköse’dir.

Dizinin çekimlerine Şubat ayında Amasya ilinde başlanacak. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın daveti üzerine şehre gelen Bilal Kalyoncu Şubat ayında çekimlerine başlamayı planladıkları söyledi. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise dizinin çekimleri için her türlü desteği vereceklerini dile getirdi. Yavuz Sultan Selim Han’ın 10 Ekim 1470’te doğduğu Şehzadeler Şehri Amasya’dan tahta 7 padişah çıkmıştır. Dizinin çekimleri için Amasya ilinin tercih edilmesinde tarihi önemi Osmanlı Şehzadelerinin yetiştiği şehir olması etken olmuştur. Amasya’da çekimler tamamlandıktan sonra dizinin çekimleri, İstanbul’da bir platoda yapılacak. Muhteşem Yüzyıl dizisi için hazırlanan plato revize edilerek çekimleri gerçekleştirilecek.

 

 

<<Yavuz dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler