Yavuz Dizisi Oyuncu Kadrosu Konusu Ne Zaman Başlayacak?

Yavuz Dizisi Oyuncu Kadrosu Konusu Ne Zaman Başlayacak?

Acun Ilıca’nın kurduğu dijital platform Exxen’in en merak edilen yapımlarından Yavuz dizisi oyuncu kadrosu, konusu, ne zaman başlayacak? merak edilenler haberimizde.

Exxen yeni projeleri bir bir açıklanıyor. Bunlardan en merak edileni Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatılacağı Yavuz dizisi araştırılıyor. 2506 Yapım ile İntermedya imzalı dizinin senaryosunu Koray Yeltekin ve Bilal Kalyoncu yazıyor. Yavuz dizisi yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu oturuyor. Hep Yek, Malazgirt 1071 ve Cin-si Bozuk filmlerinin de yapımcı, yönetmen ve senaristliğini yapan Kalyoncu şimdi de Yavuz dizisi için kolları sıvadı.Dizinin 3 sezon yayınlanması planlanıyor, ilk sezonda 9, ikinci sezonda 8 ve 3. sezonda da 7 bölüm olarak yayınlanacağı ifade ediliyor.

Yavuz Dizisi Oyuncu Kadrosu, Konusu, Ne Zaman Başlayacak?

Yavuz dizisinde 9. Osmanlı Padişahı olan Yavuz Sultan Selim’in hayatı, dönemin siyasi olayları, saray hayatı ve savaşları anlatılacak. Yavuz Sultan Selim dönemi Osmanlı Devleti’nin en güçlü dönemlerinden biri. Bu dönemde pek çok savaşlar olmuş Osmanlı sınırları genişlemiştir. Dizi tarihi gerçekleri birebir mi anlatacak yoksa kurgu olup tarihten kopukluk mu olacak bunu zamanla göreceğiz.

Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatılacağı dizide Padişah Selim’i Cengiz Bozkurt canlandıracak. Osmanlı padişahları içerisinde karakter ve yönetim anlayışı olarak diğerlerinden ayrılan Yavuz Sultan Selim’i Cengiz Bozkurt nasıl canlandıracak merak ediliyor. Tarihi dizi ve sinema filmlerine aşina olan oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinde Turgut Alp karakteri ve Malazgirt 1071 filminde Alparslan karakterini oynamıştı. Dizideki diğer başrol Yavuz Sultan Selim’in eşi Hafsa Sultan rolünü canlandıracak olan Hazal Filiz Küçükköse’dir.

Yavuz Dizisi Nerede Çekiliyor?

Aralık sonu, ocak başında çekimleri başlayacak olan dizinin çekimleri, İstanbul’da bir platoda yapılacak. Muhteşem Yüzyıl dizisi için hazırlanan plato revize edilerek çekimleri gerçekleştirilecek. Çekimlerin yapılacağı platonun restorasyon ve hazırlığı biter bitmez çekimlere başlanacaktır.

Yavuz Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Acun Ilıcalı’nın dijital platformu Exxen’in  Ocak 2021’de açılması planlanıyor. Yavuz dizisi de Exxen’de yayınlanacak büyük bütçeli ve en çok merak edilen yapım. Yavuz dizisinin 2021’in ilk aylarında Ocak veya Şubatta yayınlanması bekleniyor. Exxen platformu reklamlı(kısmen ücretli) ve reklamsız (ücretli ) olmak üzere abonelik sistemi olacak. Yavuz veya platformun diğer içeriklerini izlemek için abone ücreti ödenecektir. Acun. reklamlı abonelik  sisteminde cüzi miktarlarda abonelik ücreti olacağını belirtmiştir.

 

Yavuz Dizisi Oyuncu Kadrosu

Yavuz Sultan Selim – Cengiz Coşkun Kimdir?

Cengiz Coşkun, 29 Nisan 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Spor Akademisi’nde tamamladıktan sonra basketbolla ilgilenmiş ve bu alanda profesyonelleşmiştir. 2002 yılında
Best Model yarışmasında birinci olduktan sonra modelliğe ardında oyunculuğa adım atmıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2005 yılında Rüzgarlı Bahçe dizisi ile yaşamıştır. Ardından Nehir, Candan Öte, Doktorlar, Hicran Yarası dizilerinde rol alan oyuncu asıl çıkışını Fetih 1453 filminde oynayarak yapmıştır. Sonrasında Dağ filminde oynayan oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisindeki Turgut Alp karakteri ile akıllara kazınmıştır. Ayrıca 2013 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor yarışmasına katılmıştır.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler
2005- Rüzgarlı Bahçe (Mercan)
2005- Nehir (Umut)
2006- Candan Öte (Kaan)
2006- Doktorlar (Mert)
2009- Hicran Yarası (Tarık)
2012- Fetih 1453 (Giovanni Giustiniani)
2012- Dağ (Tuğrul Tümen)
2014- Diriliş Ertuğrul (Turgut Alp)
2016- Çekmeceler (Ali)
2019- Malazgirt 1071 (Sultan Alparslan)

 

Hafsa Sultan – Hazal Filiz Küçükköse Kimdir?

Hazal Filiz Küçükköse, 9 Şubat 1988 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Yavuz dizisinde Yavuz Sultan Selim’in eşi Hafsa Sultan rolünü canlandıracak. Ankara Üniversitesi Kimya bölümü mezunudur. Güzel oyuncu üniversite yıllarında özel olarak oyunculuk dersleri almıştır. İlk oyunculuk deneyimi 2009 yılında Deniz Yıldızı dizisi ile olmuştur. Ardından Ustura Kemal, Beni Affet, Kara Sevda, Rüya, Mehmet Bir Cihan Fatihi gibi yapımlarında rol almıştır. Son olarak Zemheri dizisinde Berrak karakterini canlandırmıştır.

 

Yavuz Dizisi Oğuz – Edip Zeydan Kimdir?

Edip Zeydan, 16 Kasım 1990 tarihinde İstanbul’da doğdu. Yavuz dizisinde Yavuz Sultan Selim’in fedaisi Oğuz karakterini canlandıracak. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümü’nde oyunculuk eğitimi aldı. İlk oyunculuk deneyimini Diriliş Ertuğrul dizisinde Dumrul Alp karakteri ile yaşadı. Son olarak Malazgirt 1071 filminde rol almıştır.

 

Aydan Şener kim?

Tam adı Memnune Aydan Şener’dir. Aydan Şener, 1 Mart 1963 Kilis doğumludur. Sinema sanatçısı Suzan Avcı’nın yeğenidir. Şener, ortaokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. 1981 yılında güzellik yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Aynı yıl Miss World Güzellik Yarışmasında Türkiye’yi temsil etti. Kısa bir süre mankenlik yaptı. Ardından oyunculuğa yöneldi ve ilk oyunculuk deneyimini 1983 yılında Küçük Ağa dizisi ie yaşadı. Daha sonra Çalıkuşu, Yeniden Doğmak, Samanyolu ve Fatih Harbiye dizilerinde oynadı. Sonrasında 2003 yılında Mühürlü Güller dizisinde rol aldı. Birçok tiyatro, dizi ve filmde rol aldı. Uzun zamandır ekranlara ara veren oyuncu Yavuz dizisi ile dönüyor.

 

Murat Arkın kim?

Gerçek adı Murat Cüreklibatur’dur. Sinema oyuncusu Cüneyt Arkın’ın oğludur. Murat Arkın, 4 Mayıs 1975 İstanbul doğumludur. İlk dizi oyuncuk deneyimi 2011 yılında Pis Yedili dizisinde Öğretmen Murat rolü ile yaşadı. Ardından 2012 yılında Harem dizisinde Kare Murat karakterini, 2014 yılında Panzehir dizisinde Kara Cemal’in gençliğini oynadı. Asıl çıkışını 2016 yılında Dağ 2 filminde yakaladı. Bugüne dek 11 film ve dizide rol aldı. Son olarak 2018 yılında Börü dizisinde Kemal Boratav karakterini canlandırdı.

 

Yıldırım Memişoğlu kim?

Yıldırım Memişoğlu, 1 Şubat 1964 tarihinde Beyoğlu, İstanbul’da doğdu. ABD ve İngiltere’de koruma ve güvenlik konularında Smith & Wesson, Hekler & Koch, Asis gibi eğitim kurumlarında eğitim gördü. Bir zamanlar yayınlanan tıraş bıçağı Derby reklamlarında Ali Desidero lakabıyla tanınan Yıldırım Memişoğlu, bir güvenlik şirketi sahibidir. İlk dizi oyunculuk deneyimi 2006 yılında Hayatımın Kadınısın dizisinde Necdet karakteri ile yaşadı. 2013-2014 yılları arasında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Poyraz karakterini canlandırdı. Ardından 2014 yılında Kertenkele dizisinde Deli Kenan karakterini canlandırdı. Son olarak 2019 yılında Hep Yek 3 filminde Bilal Özkök karakterini ve 2020 yılında Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ahmet Dahlan karakterini canlandırdı.

 

Yasin Obuz kim?

Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 Diyarbakır doğumludur. Küçük yaştan beri spor ve yemekle ilgilenmiştir. 1998’de amatör ve profesyonel olarak futbol oynadı. Bunların yanı sıra 2 yıl jimnastik yaptı, voleybol ve basketbol da oynadı. Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında da spor olarak fitness yaptı. MasterChef 2019’da yarışan ve 7. olan Yasin Obuz daha sonra Survivor 2020’ye de katılmıştır. Son üçe kalmış sms oylarıyla ilk elenen isim olmuştur. Son olarak bir single şarkı yapmış ve klip çekmiştir. Yasin Obuz’un ilk oyunculuk deneyimi olacak dizide Yavuz Sultan Selim’in en yakın alplerinden birini canlandıracak.

 

 

<<Barbaros dizisi oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler