Yavuz Dizisi Yavuz Sultan Selim Kim? Gerçek Adı

Yavuz Dizisi Yavuz Sultan Selim Kim? Gerçek Adı

Acun Ilıca’nın kurduğu dijital platform Exxen’in en merak edilen yapımlarından Yavuz dizisi Yavuz Sultan Selim kim, gerçek adı merak edilenler haberimizde.

Exxen yeni projeleri bir bir açıklanıyor. Bunlardan en merak edileni Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatılacağı Yavuz dizisi araştırılıyor. 2506 Yapım ile İntermedya imzalı dizinin senaryosunu Koray Yeltekin ve Bilal Kalyoncu yazıyor. Yavuz dizisi yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu oturuyor. Hep Yek, Malazgirt 1071 ve Cin-si Bozuk filmlerinin de yapımcı, yönetmen ve senaristliğini yapan Kalyoncu şimdi de Yavuz dizisi için kolları sıvadı.Dizinin 3 sezon yayınlanması planlanıyor, ilk sezonda 9, ikinci sezonda 8 ve 3. sezonda da 7 bölüm olarak yayınlanacağı ifade ediliyor.

Yavuz Dizisi Yavuz Sultan Selim Kim, Gerçek Adı

Yavuz dizisinde 9. Osmanlı Padişahı olan Yavuz Sultan Selim’in hayatı, dönemin siyasi olayları, saray hayatı ve savaşları anlatılacak. Yavuz Sultan Selim dönemi Osmanlı Devleti’nin en güçlü dönemlerinden biri. Bu dönemde pek çok savaşlar olmuş Osmanlı sınırları genişlemiştir. Dizi tarihi gerçekleri birebir mi anlatacak yoksa kurgu olup tarihten kopukluk mu olacak bunu zamanla göreceğiz.

Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatılacağı dizide Padişah Selim’i Cengiz Bozkurt canlandıracak. Osmanlı padişahları içerisinde karakter ve yönetim anlayışı olarak diğerlerinden ayrılan Yavuz Sultan Selim’i Cengiz Bozkurt nasıl canlandıracak merak ediliyor. Tarihi dizi ve sinema filmlerine aşina olan oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinde Turgut Alp karakteri ve Malazgirt 1071 filminde Alparslan karakterini oynamıştı. Dizideki diğer başrol Yavuz Sultan Selim’in eşi Hafsa Sultan rolünü canlandıracak olan Hazal Filiz Küçükköse’dir.

 

Yavuz Sultan Selim – Cengiz Coşkun Kimdir?

Cengiz Coşkun, 29 Nisan 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Spor Akademisi’nde tamamladıktan sonra basketbolla ilgilenmiş ve bu alanda profesyonelleşmiştir. 2002 yılında
Best Model yarışmasında birinci olduktan sonra modelliğe ardında oyunculuğa adım atmıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2005 yılında Rüzgarlı Bahçe dizisi ile yaşamıştır. Ardından Nehir, Candan Öte, Doktorlar, Hicran Yarası dizilerinde rol alan oyuncu asıl çıkışını Fetih 1453 filminde oynayarak yapmıştır. Sonrasında Dağ filminde oynayan oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisindeki Turgut Alp karakteri ile akıllara kazınmıştır. Ayrıca 2013 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor yarışmasına katılmıştır.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler
2005- Rüzgarlı Bahçe (Mercan)
2005- Nehir (Umut)
2006- Candan Öte (Kaan)
2006- Doktorlar (Mert)
2009- Hicran Yarası (Tarık)
2012- Fetih 1453 (Giovanni Giustiniani)
2012- Dağ (Tuğrul Tümen)
2014- Diriliş Ertuğrul (Turgut Alp)
2016- Çekmeceler (Ali)
2019- Malazgirt 1071 (Sultan Alparslan)

 

 

<<Yavuz Dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

 

Etiketler