Yeşilçam Dizisi Kuvvet Kim Ayta Sözeri Kimdir?

Yeşilçam Dizisi Kuvvet Kim Ayta Sözeri Kimdir?

Blue TV ekranlarında yayın hayatına başlaması planlanan Yeşilçam dizisi karakterleri çok merak ediliyor. Yeşilçam Dizisi Kuvvet Kim, Ayta Sözeri Kimdir?

İnternet üzerinden açılan ve üyelik isteyen Blue TV’de Yeşilçam dizisinin kadrosu açıklandı. Tüm kadro şöyle; Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu, Selin Şekerci, Ayta Sözeri, Güngör Bayrak, yer alıyor. Bu konumuzda Kuvvet karakterine hayat veren Ayta Sözeri hakkında detayları paylaşacağız. İsminden de anlaşıldığı gibi 1960’lı yıllarda patlayan Yeşilçam filmlerini konu alan, filmlerin nasıl ortaya çıktığını anlatan bir dizi olacak.

Yeşilçam Dizisi Kuvvet Kim Ayta Sözeri Kimdir?

Yeşilçam dizisiyle ilgili beklentiler çok yüksek. Hakan Muhafız dizisinden sonra ekranlara ara veren Çağatay Ulusoy ve son zamanların parlayan yıldızı Afra Saraçoğlu aynı projede buluşuyor. İnternet dizileri her zaman çok tutuluyor ve başarılı oluyor. Çağatay Ulusoy artık internet dizileri ile çalışmalar yürütüyor. Çünkü hem daha az yorucu hem de ses, ışık, efekt ve görüntü kalitesi daha iyi oluyor.

Ayta Sözeri Kimdir?

31 Mart 1976 Batı Almanya doğumludur. Oyuncu ve şarkıcıdır. Kendisi LGBT savunucusudur. 20li yaşlarda cinsiyet değiştirme ameliyatı olmuştur. Ege Üniversitesi İşletme bölümünden mezundur. Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği korosunda Türk müziği eğitimi aldı ve sahneler almaya başladı. Güneşi Gördüm, Teslimiyet, Kukuriku, Koca Dünya, Aile Arasında. Rol aldığı Diziler, Dadı, Hayat Bağları, Arka Sokaklar ( konuk oyuncu), Kuzey Rüzgarı, Akasya Durağı, Kahramanlar, Parmaklıklar Ardında, Papatyam, Acaip Hikayeler, Kayıp Şehir, Ulan İstanbul, Paramparça.

Şimdi ise ilk dijital platform projesinde yer alacak. Kendisi çeşitli müzik platformlarında da şarkılar söylemeye devam ediyor. 2017 yılında Aile Arasında dizisiyle üstün bir oyunculuk performansı sergilemiştir. Yeşilçam dizisinde yine adından söz ettirecek.

 

 

<<Yeşilçam dizisi Tülin kim öğrenmek için tıkla>>

Etiketler