Zümrüdüanka Neden Final Yapıyor? Neden Bitti?

Zümrüdüanka Neden Final Yapıyor? Neden Bitti?

Fox Tv’nin aşiret konulu dizilerinden biri olan Zümrüdüanka neden final yapıyor? Neden bitti? Soruları izleyenler tarafından araştırılıyor.

Geçtiğimiz sezon yayın hayatına hızlı bir giriş yapan Zümrüdüanka ne yazık ki aynı başarıyı devam ettiremedi. Başrollerinde Alp Navruz ve  Ceren Yılmaz’ın yer aldığı Zümrüdüanka 27. Bölümüyle ekranlara veda edecek. Dizinin azalan ve fakat diziyi bırakmayan izleyici kitlesi Zümrüdüanka neden final yapıyor? Neden bitti? Sorularına yanıt aradı.

Zümrüdüanka Neden Final Yapıyor? Neden Bitti?

Dizinin final yapmasıyla ilgili objektif açıklamalar yapacağız. Dizi ilk başladığı günden itibaren ilk sezonunda güzel reytingler alıyordu ve Cumartesi akşamları iyi gidiyordu. Hatta ilk haftalarda Kuzey Yıldızı’ndan liderliği almıştı ancak liderlikten düşse bile reytingleri kanal için yeterliydi. İkinci sezon ilk sezona göre ciddi düşüş yaşandı. Kanal Sen Çal Kapımı dizisini cumartesiye alarak Zümrüdüanka’yı ateşe attı. Çarşamba akşamı Kuruluş Osman ve Sadakatsiz dizileriyle rekabete daha fazla dayanamadı. Ve 2.85 oranlarına kadar düştü.

Zümrüdüanka düşen reytingler nedeniyle final yapıyor. İzlenme oranı düşen projelerin reklam gelirleri azaldığı için bu kanalın zarara uğramasına neden oluyor. Hangi kanal olursa olsun zarara girdiği anda dizinin final yapmasına karar veriyor. Zümrüdüanka için de hiç düşünmeden final kararını veren Fox TV, hazırda beklettiğini yeni projeleri Zümrüdüanka’nın yerine getirecek. Zümrüdüanka dizisiyle kendini tanıtma fırsatı yakalayan Ceren Yılmaz’ın şimdiden yeni teklifler almaya başladığı kulislerden gelen bilgiler arasında.

Zümrüdüanka nasıl final yapacak? Finalde neler olacak? Zümrüdüanka son bölümlerde yaşananlar da izleyenlerin tepkisine yol açtı. Işık’ın ölmesi peşinden Hamid’in öldürülmesi seyircinin diziden uzaklaşmasına sebep oldu. Üst üste sevilen karakterlerin diziye veda etmesi Zümrüdüanka’nın sonu oldu diyebiliriz. Öte yandan dizinin final yapmasına sevinen bir kesim de var. Alp Navruz hayranları oyuncunun daha farklı senaryolarda yer almasını istedikleri için bu duruma sevindiler. Dizinin resmî sosyal medya hesabına yapılan yorumlarda izleyici tepkisini de eleştirisini de dile getirdi.

Zümrüdüanka’nın son haftalarda aldığı Reyting oranları şöyle; 09.12.2020 tarihinde 3.07, 16.12.2020 tarihinde 2,85  e kadar düştü.  Zümrüdüanka neden final yaptı neden bitiyor sorularını sizler için tüm yönleriyle ele aldık.

 

 

 

Etiketler